Reklama:

Sedlar: Czeka nas trudna przeprawa w Niecieczy

Oni też nie mają wiele punktów, więc zapowiada się zacięty mecz. – stwierdził przed spotkaniem z Bruk-Betem serbski stoper Niebiesko-Czerwonych.

foto: Norbert Barczyk / PressFocus

Ostatnimi czasy Wlademar Fornalik przypisuje Sedlarowi funkcje defensywnego pomocnika. Dla Serba ta pozycja nie jest czymś niespotykanym w jego dotychczasowej karierze. – Grałem tak w przeszłości, jeśli dobrze pamiętam było to jakieś siedem, osiem lat temu. To nie jest dla mnie więc całkowita nowość. – przyznaje Aleksadar Sedlar, który zapewnia, że dobrze czuję się na nowej pozycji w Piaście. – Gram ostatnio pomiędzy linią obrony a pomocą. Mam jednak więcej zadań defensywnych do wykonania. Skupiam się na wspomaganiu defensywy, ale oczywiście mam brać udział w budowaniu akcji ofensywnych. – podkreślił 26-letni obrońca Piastunek.

,,Alex” spodziewa się ciężkiego meczu z sąsiadem w tabeli, ale jest optymistą przed pierwszym gwizdkiem w Niecieczy. – Nie przegraliśmy trzech ostatnich spotkań, przed tygodniem dołożyliśmy 3 punkty, więc faktycznie nie jest źle. Rozwijamy się, jako całość, a nie tylko indywidualnie. Teraz jednak trzeba to cały czas kontynuować i pokazywać w kolejnych spotkaniach. Nasza pewność siebie na pewno wzrosła. Potrzebujemy zwycięstw. Nie ważne z kim gramy. – oznajmił bałkański defensor Niebiesko-Czerwonych.

Jeden z liderów Piasta przyznał, że w Gliwicach nikt z nie jest pewny miejsca w podstawowej jedenastce aż do dnia meczu. – Nie ma pewniaków, każdy mocno walczy o miejsce w składzie. W tym sezonie rozegrałem 12 z 14 spotkań i jestem zadowolony z tego faktu. Tym bardziej, że jestem jednym z trzech zawodników z paszportem spoza Unii Europejskiej. Limit dwóch piłkarzy sprawia, że sytuacja jest trudna i ktoś z trójki – Hebert, Vranjes, ja nie może grać od początku. ?Herbi? ostatnio ma problem z urazem, ale za niedługo wróci i trener znów będzie musiał zdecydować kto usiądzie na ławce rezerwowych. – powiedział Sedlar.

Źródło: Katowicki sport

Powiązane:

Aleksandar Sedlarwywiad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7