Reklama:

Sedlar: Czeka nas trudna przeprawa w Niecieczy

Oni też nie mają wiele punktów, więc zapowiada się zacięty mecz. – stwierdził przed spotkaniem z Bruk-Betem serbski stoper Niebiesko-Czerwonych.

foto: Norbert Barczyk / PressFocus

Ostatnimi czasy Wlademar Fornalik przypisuje Sedlarowi funkcje defensywnego pomocnika. Dla Serba ta pozycja nie jest czymś niespotykanym w jego dotychczasowej karierze. – Grałem tak w przeszłości, jeśli dobrze pamiętam było to jakieś siedem, osiem lat temu. To nie jest dla mnie więc całkowita nowość. – przyznaje Aleksadar Sedlar, który zapewnia, że dobrze czuję się na nowej pozycji w Piaście. – Gram ostatnio pomiędzy linią obrony a pomocą. Mam jednak więcej zadań defensywnych do wykonania. Skupiam się na wspomaganiu defensywy, ale oczywiście mam brać udział w budowaniu akcji ofensywnych. – podkreślił 26-letni obrońca Piastunek.

,,Alex” spodziewa się ciężkiego meczu z sąsiadem w tabeli, ale jest optymistą przed pierwszym gwizdkiem w Niecieczy. – Nie przegraliśmy trzech ostatnich spotkań, przed tygodniem dołożyliśmy 3 punkty, więc faktycznie nie jest źle. Rozwijamy się, jako całość, a nie tylko indywidualnie. Teraz jednak trzeba to cały czas kontynuować i pokazywać w kolejnych spotkaniach. Nasza pewność siebie na pewno wzrosła. Potrzebujemy zwycięstw. Nie ważne z kim gramy. – oznajmił bałkański defensor Niebiesko-Czerwonych.

Jeden z liderów Piasta przyznał, że w Gliwicach nikt z nie jest pewny miejsca w podstawowej jedenastce aż do dnia meczu. – Nie ma pewniaków, każdy mocno walczy o miejsce w składzie. W tym sezonie rozegrałem 12 z 14 spotkań i jestem zadowolony z tego faktu. Tym bardziej, że jestem jednym z trzech zawodników z paszportem spoza Unii Europejskiej. Limit dwóch piłkarzy sprawia, że sytuacja jest trudna i ktoś z trójki – Hebert, Vranjes, ja nie może grać od początku. ?Herbi? ostatnio ma problem z urazem, ale za niedługo wróci i trener znów będzie musiał zdecydować kto usiądzie na ławce rezerwowych. – powiedział Sedlar.

Źródło: Katowicki sport

Powiązane:

Aleksandar Sedlarwywiad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Poprzedni
PIAST
PIAST
O
DOM
Zagłębie
Zagłębie
O
Następny
Wisła P
Wisła P
?
WYJAZD
PIAST
PIAST
?
Luty 2018
1. dvlii 41
2. danielo39 37
3. MIKE84 37
4. ZABA1975 37
5. Dawidd2-d1 35
6. Mucha 34
7. konieczko18 29
8. Niebrzyd96 28
9. Borys 26
10. piastunkaodlat 23