Śląsk Wrocław 2:2 Piast Gliwice

„Czwarty mecz bez porażki” – to brzmi dumnie, ale „trzeci, kolejny mecz bez zwycięstwa” – już gorzej. Piast zremisował ze Śląskiem 2:2.

Niebiesko-Czerwoni za każdym razem musieli gonić wynik. Już w drugiej minucie spotkania Śląsk wyszedł na prowadzenie za sprawą Piecha. Odpowiedź gości nastąpiła dopiero w 35. minucie gry, kiedy do remisu doprowadził Michal Papadopulos. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się ponownie Piech. Piłkarz Śląska zdobył gola na 2:1. Piast odpowiedział dopiero na trzy minuty przed regulaminowym końcem meczu. Do remisu doprowadził Karol Angielski, który na zdobycie gola potrzebował zaledwie dziesięć minut od swojego wejścia na boisko.

Śląsk Wrocław 2-2 Piast Gliwice
Arkadiusz Piech 2, 65 – Michal Papadopulos 35, Karol Angielski 87

Śląsk: 27. Jakub Słowik – 17. Mariusz Pawelec, 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 5. Augusto (46, 18. Łukasz Madej) – 16. Róbert Pich, 6. Michał Chrapek (53, 10. Kamil Vacek), 22. Sito Riera, 29. Arkadiusz Piech, 7. Jakub Kosecki (86, 8. Dragoljub Srnić) – 9. Marcin Robak.

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 5. Marcin Pietrowski – 19. Mateusz Mak, 25. Aleksandar Sedlar, 16. Patryk Dziczek (77, 10. Karol Angielski), 14. Konstantin Vassiljev, 17. Joel Valencia (70, 21. Gerard Badía) – 27. Michal Papadopulos (66, 7. Maciej Jankowski).