Stal pokonana

We wtorkowy wieczór Niebiesko-Czerwoni w ramach 1/16 finału Pucharu Polski wygrali z mielecką Stalą 2:0. Swój udział przy wszystkich golach dla Piasta miał Martin Bukata.

Wczoraj w Mielcu podopieczni Dariusza Wdowczyka pokonali pierwszego rywala w drodze do finału pucharu Polski. W meczu z zeszłorocznym beniaminkiem pierwszej ligi gliwiczanie szybko objęli prowadzenie, bo już w dziewiątej minucie Martin Bukata strzałem z dystansu zdobył bramkę na 1:0. Do końca pierwszej połowy Niebiesko-Czerwoni mieli jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku. Po przerwie do ataku rzucili się gospodarze, ale defensywa gliwickiego klubu grała przez cały mecz niemal perfekcyjnie, nie dając większych szans Stali pod bramką Szmatuły. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania prowadzanie na 2:0 dla gliwiczan podwyższył Patryk Dziczek. Młody pomocnik Piasta pewnie wykorzystał jedenastkę, którą wywalczył Martin Bukata. Potem Niebiesko-Czerwoni mieli jeszcze bardziej ułatwioną grę, bo w samej końcówce czerwoną kartkę otrzymał bramkarz mielczan. W ostatnich minutach trzeciego gola mógł strzelić Denis Gojko, ale futbolówka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce. Kilka chwil później sędzia odgwizdał koniec meczu i Piast awansował do kolejnej rundy pucharu Polski.

Źródło: Katowicki sport