Ostatni mecz roku

Szczęśliwy remis w Gliwicach

Mamy mieszane uczucia po dzisiejszym meczu. Niby remis z Lechem, który zmiażdżył nas w pierwszej rundzie można traktować jako sukces, ale do Gliwic przyjechała dzisiaj drużyna, która ostatni mecz wyjazdowy wygrała w… sierpniu.

Credit: Norbert Barczyk / PressFocus

Piast mógł stracić gola już w piątej minucie. Jevtić przejął piłkę pod polem karnym gości i pobiegł z nią aż pod naszą szesnastkę i huknął potężnie. Na wysokości zadania stanął jednak Jakub Szmatuła i efektownie obrobił trudny strzał.

W 19. minucie Vranjes wykonywał rzut wolny ze znacznej odległości. Bośniak uderzył bezpośrednio na bramkę Lecha, jednak Burić bez problemu obronił ten strzał.

Trzy minuty później sędzia Frankowski podyktował rzut karny dla Lecha za zagranie ręką Koruna. Potrzebna była weryfikacja tej decyzji. Po obejrzeniu powtórki, arbiter zmienił zdanie i w Gliwicach na tablicy ciągle widniał wynik 0:0.

W 38. minucie Gumny zagrał równoległą piłkę przed polem karnym do niepilnowanego Jevtića. Szwajcar ponownie oddał groźny strzał, ale Szmatuła znów wyśmienicie obronił.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, Makuszewski po rajdzie lewą stroną obił poprzeczkę bramki Niebiesko-czerwonych.

W 66. minucie, Jevtić dał się ponownie we znaki obrońcom Piasta. Minął Pietrowskiego i uderzył obok słupka.

W 93. minucie, Majewski dośrodkował w pole karne Piasta. Do główki wyskoczyli Rakels i Makuszewski. Piłka uderzyła w poprzeczkę i tylko dzięki temu, że gospodarze sami sobie przeszkodzili możemy mówić o olbrzymim szczęściu.

Za nami szczęśliwy remis w Gliwicach, a przed nami wyjazd do Wrocławia. Za dziewięć dni wracamy na Okrzei, a naszym rywalem będzie Legia.

Na stadionie zasiadło dzisiaj 4560 widzów. Frekwencja nie powaliła, jednak była lepsza niż w Białymstoku (4111), Niecieczy (2619), Płocku (2883) i Lubinie (2447).

Piast Gliwice 0-0 Lech Poznań

Piast: 1. Jakub Szmatuła – 20. Martin Konczkowski, 88. Uroš Korun, 91. Hebert, 5. Marcin Pietrowski – 19. Mateusz Mak (84, 17. Joel Valencia), 16. Patryk Dziczek, 23. Stojan Vranješ (46, 21. Gerard Badía), 14. Konstantin Vassiljev, 82. Martin Bukata – 27. Michal Papadopulos (68, 10. Karol Angielski).

Lech: 1. Jasmin Burić – 2. Robert Gumny, 26. Rafał Janicki, 66. Emir Dilaver, 22. Wołodymyr Kostewycz – 17. Maciej Makuszewski, 7. Maciej Gajos, 6. Łukasz Trałka, 10. Darko Jevtić (86, 86. Radosław Majewski), 23. Nicklas Bärkroth (71, 29. Kamil Jóźwiak) – 32. Christian Gytkj?r (71, 92. Deniss Rakels).

żółte kartki: Bukata, Korun – Dilaver.