Reklama:

Szeliga i ,,Podgór” o derbach Śląska

W rozmowie z portalem ,,Weszło” byli zawodnicy Niebiesko-Czerwonych wspominali swoje pojedynki z piłkarzami zabrzańskiego klubu. Wytypowali też wynik dzisiejszego starcia.

Grając z Górnikiem udawało mi się strzelać bramki, więc bardzo dobrze wspominam te spotkania. Pamiętam, że jak wygraliśmy 2:1 w Zabrzu, a ja strzeliłem gola na 2:1, kibice gratulowali, dziękowali. Jeden nawet powiedział, że wytatuuje sobie moje nazwisko na piersi. Bardzo lubiłem grać w derbach, bo to wzmagało jeszcze większą mobilizację. Już ze dwa-trzy spotkania wcześniej było czuć, że derby niedługo, pojawiały się napisy na murach. To pokazywało, jak ważne dla gliwiczan, jak prestiżowe są te mecze. Były takie sytuacje, że trenerzy musieli nas wręcz stopować, bo cała otoczka, że to mecz derbowy z Górnikiem, powodowała wzrost motywacji o sto procent. Apelowali o to, żeby zachować chłodną głowę, nie dać się ponieść, bo z jednej strony jak fajnie wejdziesz w mecz, kibice cię poniosą, to może być dobrze. Ale jak za bardzo się tym podpalisz, to wiele może nie wychodzić. – przyznał Bartosz Szeliga wracając myślami do czasów, kiedy grał w Gliwicach. Obecny gracz Termaliki wierzy w dzisiejszą wygraną podopiecznych Waldemara Fornalika. Jego typ to 2:1 dla gospodarzy.

Przy Okrzei za każdym razem wszyscy zdają sobie sprawę, czym dla gliwiczan są spotkania z Trójkolorowymi. Może to potwierdzić także były kapitan Piastunek. – Każdy zawodnik, który przychodził do Piasta, wiedział, że dla kibiców ten mecz jest najważniejszy. Klub wiele lat spędził w niższych ligach i starcia z Górnikiem były bardzo przez nich wyczekiwane. Przed każdym spotkaniem przychodzili na ostatnie treningi z racami, pokazywali, jak wiele dla nich znaczy zwycięstwo. Przekładało się to na to, jak zawodnicy odbierali ten mecz. Nawet obcokrajowcy czuli, jakiej rangi wydarzenie ich czeka. – mówił Tomasz Podgórski, który podobnie, jak ,,Szeli” z wszystkich starć najlepszej wspomina z pierwsze zwycięstwo na stadionie Górników. – Dobrze pamiętam wygraną w Zabrzu za trenera Angela. Pięknego gola strzelił Gerard Badia po podaniu Carlesa Marca, zwycięskiego wbił Bartek Szeliga głową po wrzutce Mateja Izvolta. Tamta wygrana smakowała podwójnie, bo na boisku rywala. – powiedział wychowanek Piasta. Aktualnie występujący w Podbeskidziu pomocnik równie mocno, jak ,,Szeli” liczy na zwycięstwo gliwickich piłkarzy. Według niego sobotni mecz zakończy się triumfem Piasta 1:0 lub 2:1 nad zespołem Marcina Brosza.

Powiązane:

Bartosz SzeligaDerby ŚląskaGórnik ZabrzeTomasz Podgórskiwywiad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7