Reklama:

Szmatuła przed meczem z Górnikiem

Jeden z ulubienców gliwiczan nie boi się rywalów zza miedzy i mocno wierzy w zdobycie kompletu punktów w dzisiejszym meczu.

Kiedy ostatni raz bramkarz Piastunek miał styczność z piłkarzami Górnika nie mógł być zadowolony po końcowym gwizdku. W Zabrzu sędzia Lasyk podyktował kontrowersyjny rzut karny przeciwko gliwiczanom, a on sam musiał przedwcześnie odpuścić boisko. – Na pewno w pamięci siedzą te najświeższe, ostatnie, zakończone dla mnie czerwoną kartką i czteromeczowym zawieszeniem. Czy słusznym, czy niesłusznym, nie ma co rozpamiętywać. Zareagowałem za nerwowo, za agresywnie, ale w słusznej sprawie. No bo jak się później okazało, karnego nie było. Niejednego człowieka by to z równowagi wyprowadziło, jeśli w takim meczu sędzia podejmuje taką decyzję. Ja jestem ogólnie spokojnym człowiekiem, więc jeśli sytuacja wyprowadza mnie z równowagi, to naprawdę musi coś być na rzeczy. Generalnie nie miałem zamiaru, żeby sędziemu coś zrobić. Może tak to wyglądało, ale ja go tylko delikatnie złapałem. – oznajmił Jakub Szmatuła, który uważa, że został wówczas zbyt ostro potraktowany przez arbitra z Bytomia. – Podobna sytuacja miała zresztą miejsce niedawno. Zagłębie grało z Legią, Arek Malarz wyskoczył z bramki do sędziego gdzieś na środek boiska, też go zaczął łapać i dostał tylko żółtą kartkę. Można powiedzieć, że w podobnej sytuacji były dwa różne orzeczenia. Tu żółta kartka, tam czerwona i dyskwalifikacja. – mówił piłkarz występujący na codzień w bramce Niebiesko-Czerwonych.

Niektórzy kibice Piasta obawiają się dzisiaj Igora Angulo, ale według doświadczonego golkipera gliwiczanie znaleźli sposób na zatrzymanie aktualnego lidera strzelców Ekstraklasy jeszcze jesienią przy Roosevelta.- W pierwszym meczu, Górnik zagrał przede wszystkim dobrze jako całość, bez wyróżniania kogokolwiek. – stwierdził Szmatuła.

Przed sobotnim meczem 36-latek jest dobrej myśli. – Życzyłbym sobie, żeby był fajny mecz dla kibiców. I żebym sam nie miał za dużo pracy. Stawiam na wygraną Piasta, jestem o nim przekonany. Najlepiej z czystym kontem. – powiedział wicekapitan Paistunek.

Źródło: Weszło.com

Powiązane:

Derby ŚląskaGórnik ZabrzeJakub Szmatuławywiad

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7