„Ten mecz pokazał, jak silną mamy drużynę.”, czyli show cichego bohatera…

Wraz z narodzinami dziecka Marcina Pietrowskiego i związaną z tym wspaniałym faktem jego nieobecnością w składzie narodził się także nowy, dość nieoczywisty, bohater Piastunek.

Piast wygrał trzy ostatnie mecze, nie tracąc w nich choćby jednej bramki. Kapitalnie spisująca się defensywa Niebiesko- czerwonych ma swojego cichego bohatera…

Parafrazując przypadek postaci biblijnej, Nas, Kibiców Piasta nazwać można Niewierzącymi w Tomasza.

Występy naszego obrońcy niejednokrotnie budziły zastrzeżenia. Wszystko uległo zmianie w sobotnim meczu z Lechią, a swoją doskonałą formę defensor potwierdził we wtorkowym meczu z Zagłębiem Lubin.

Tomasz Mokwa, bo o nim mowa w pełni wykorzystuje swoje naturalne predyspozycje. Ma świetne możliwości motoryczne- biega więc dużo, szybko i bardzo mądrze. Bardzo inteligentnie się ustawia. Świetnie gra w powietrzu i wygrywa pojedynki główkowe nawet z dużo wyższymi od siebie przeciwnikami.

WYWIAD:

Mokwa po meczu z Zagłębiem: „Jestem bardzo zadowolony. Ten mecz pokazał, jak silną mamy drużynę. Zwycięstwo po grze w osłabieniu przez znaczną część meczu cieszy niesamowicie i jest bardzo budujące przed następnymi spotkaniami. Nawet w tak trudnej sytuacji, w jakiej znaleźliśmy się dzisiaj uniknęliśmy błędów i wygraliśmy. Myślę, że gdybyśmy grali w pełnym składzie mecz byłby jeszcze bardziej atrakcyjny dla kibiców. Choć na brak emocji chyba narzekać nie mogą. 🙂 Nasza spójna obrona kontrolowała ataki Zagłębia, choć ciężko zachować jest odpowiedni poziom koncentracji przy tak defensywnej taktyce. Ale jak widać da się- i to bardzo buduje. Teraz myślimy już tylko o meczu z Cracovią, który trzeba wygrać.”

Możliwość słuchania Tomka podczas wywiadu to naprawdę czysta przyjemność.

Z przymrużeniem oka:

Przyjrzyjmy się przysłowiom, które zawierają imię Tomasz. W odniesieniu do naszego obrońcy mają one swoje dodatkowe znaczenia 🙂

„Jaka pogoda Tomaszowa, taka będzie i majowa”.

Jaka forma Tomaszowa (a jest ona wyśmienita), taka będzie i majowa- można by sparafrazować. W maju bowiem kończy się sezon, a wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że Piast zakończy go na co najmniej trzeciej pozycji…

„Na Tomasza najdłuższa noc nasza”.

Oj, długo nie będą mogli zasnąć kibice Piasta, jeśli Mokwa i spółka zafundują nam wynik, gwarantujący fetę na rynku…

„Wolnoć, Tomku, w swoim domku”.

Jak czytamy na obcyjezykpolski.pl: „Mówi się tak […], by dać do zrozumienia, że gdy jest się u siebie w domu, można robić, co się chce, nie zważając na nikogo.” U siebie, w swoim polu karnym, pan i władca jest tylko jeden. W ostatnich meczach Mokwa nie zważając na naciski na rywali, „czyści” nieprawdopodobnie. Przy wsparciu Czerwińskiego, Sedlara, Kirkeskova i Placha… napastnicy, bójcie się!

Umowa Mokwy z Piastem obowiązuje TYLKO do końca bieżącego sezonu. Z tego miejsca apeluję o jej przedłużenie!

 

grafika: Supercoloring.com

Kategoria: sport | Autor: | Data: 24 kwietnia 2019
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.