Poprzedni mecz


2:1

21.12.2019 o 17:30

Następny mecz


-:-

17.01.2019 o 14:00


Trenerzu po Derbach: KONFERENCJA PRASOWA

Waldemar Fornalik i Marcin Brosz na pomeczowej konferencji prasowej skomentowali remis w derbowym starciu.

 

WALDEMAR FORNALIK:

Myślę, że były to ciekawe derby, szczególnie w drugiej połowie. W pierwszej części mecz był mocno taktyczny – żadna z drużyn nie chciała popełnić błędu, nie było też wielu sytuacji podbramkowych. Druga połowa była już bardziej otwarta. Jest remis. Możemy czuć niedosyt, zastanawiać się, czy jest to wynik zasłużony, czy niezasłużony, ale okazje, by w drugiej połowie zdobyć drugą bramkę, mieli Piotrek Parzyszek, Patryk Tuszyński czy Gerard Badia. Oczywiście Górnik też miał sytuację, po której był spalony, a zadecydowało kilkadziesiąt centymetrów. Z perspektywy tych sytuacji i okoliczności, uważam, że było to ciekawe spotkanie dla kibiców, zapewniało dużo emocji aż do końca. Myślę, że w drugiej połowie zagraliśmy naprawdę niezłe spotkanie.

Jeżeli chodzi o przygotowanie do meczu, bierze się pod uwagę wiele aspektów – to, jak ten mecz może wyglądać, jaki może być jego początek. Myślę, że pomysł z Gerardem wchodzącym w drugiej połowie okazał się bardzo dobry. Miał on więcej miejsca, mógł pokazać pełnię swoich możliwości. Oczywiście w pierwszej połowie gra w ofensywie w naszym wykonaniu nie była dobra, ale taki też był plan, aby zneutralizować atuty Górnika, i to nam się udało.

MARCIN BROSZ:

Przygotowując się na to spotkanie, na treningach zwracaliśmy dużą uwagę na przejęcie piłki na trzydziestym metrze przed bramką Martina, na przegranie piłki z jednej strony na drugą, co – analizując zespół z Gliwic – zdawaliśmy sobie sprawę, że da nam szansę stwarzania sytuacji. Takich sytuacji jak ta, w której padła bramka ze spalonego, chcieliśmy stworzyć cztery lub pięć i tak naprawdę o to jesteśmy źli na siebie, o to mamy do siebie pretensje. Zbyt mało daliśmy sobie szans. Bardzo nam zależało na tym, aby trzy punkty zostały dzisiaj w Zabrzu.

Chcielibyśmy grać od początku tak, jak graliśmy w drugiej połowie, natomiast odpowiedzialność za wynik robi swoje. Nie chodzi tylko o punkty – spotkania tak bezpośrednie, gdy mieszkamy koło siebie, są bardzo ważne. Czuliśmy odpowiedzialność za wynik, co w momencie, gdy straciliśmy bramkę, zmieniło się diametralnie. Chcieliśmy tak grać od początku, natomiast nie wszystko się da przewidzieć na boisku. Mnie również jest szkoda pierwszej połowy, w której kilka sytuacji mogliśmy zdecydowanie lepiej rozegrać.

Żeby mówić o czymś takim, musimy stwarzać zdecydowanie więcej sytuacji. Mieliśmy dziś ku temu nie jedną okazję. Nie mówię, że z tych sytuacji padłyby bramki, ale musimy dawać sobie szanse. Piłka powinna zdecydowanie szybciej znajdować się pod bramką Placha. Wiedzieliśmy, że stać nas na tworzenie sytuacji bramkowych, zresztą dokonywaliśmy zmian z trójką bardzo ofensywnych zawodników. Szkoda, że tych sytuacji było tak mało.

Kategoria: sport | Autor: | Data: 4 listopada 2019
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ekstraklasa

# Nazwa M. Pkt.
1 Legia Warszawa 20 38
2 Cracovia 20 36
3 Pogoń Szczecin 20 35
4 Śląsk Wrocław 20 34
5 Lech Poznań 20 31
6 Piast Gliwice 20 31
7 Lechia Gdańsk 20 30
8 Wisła Płock 20 30
14 Korona Kielce 20 21
15 Wisła Kraków 20 17
16 ŁKS Łódź 20 14

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.