Poprzedni mecz

1:3

12.08.2018 o 15:30

Następny mecz

-:-

19.08.2018 o 18:00

Dołącz do nas!
Trwa protest kibiców

Do redakcji trafiła wiadomość, w której kibice tłumaczą bojkot meczów Piasta Gliwice. Zachęcamy do lektury

– Brak transparentnej i czystej polityki transferowej, podpisywanie niekorzystnych umów
z zawodnikami i menadżerami. W perspektywie ostatnich kilku lat mówimy o utopionych w błocie kilku milionach złotych. Skoro jesteśmy podatnikami, chcemy wiedzieć, jakie koszty wynikały z zatrudnienia Artura Płatka, wskazanych przez niego piłkarzy i prowizji menadżerskich. A to tylko kropla w morzu absurdalnych działań na polu sportowym.

– Usuwanie z klubu zasłużonych gliwiczan.

– Nierozliczenie projektu Piłkarski Diament, który według różnych źródeł pochłonął łącznie milion złotych (nie tylko z klubowego budżetu). Ten fikcyjny twór służył tylko i wyłącznie zagarnięciu publicznych funduszy. Sam prezydent Frankiewicz nie dopuścił do drugiej edycji, w obawie, że prawda ujrzy światło dzienne.

– Zablokowanie przez magistrat (konkretnie stoi za tym wiceprezydent Tomala), mimo kilkukrotnych podejść i zaangażowaniu radnych, utworzenia ośrodka w ramach ministerialnego programu Kibice Razem.

– Mimowolna, bezrefleksyjna zgoda władz klubu na wprowadzenie w życie wszystkich represji względem SK zgodnych ze stanowiskiem prezydenta Frankiewicza.

– Zatrudnienie „specjalistów” tworzących struktury Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice i pozbycie się rodzimych trenerów, którzy stali za ostatnimi sukcesami naszej młodzieży. Wielu rodziców myśli o usunięciu dzieci z grup młodzieżowych, nie godząc się na fatalne w skutkach decyzje pionu zarządzającego i wciąż oczekiwane zmiany infrastrukturalne (tak, tak, przecież o tym wspominał niejaki Bednarz…).

– Brak zgody na tworzenie meczowych opraw.

– Osoba Zbigniewa Kałuży pozostaje wielką niewiadomą. Wkład akcjonariusza, posiadającego pakiet 26% akcji, jest nieproporcjonalnie mały w stosunku do dotacji miejskiej. Chyba, że ktoś wyprowadzi nas z błędu i poda do wiadomości rzeczywiste kwoty wynikające ze wsparcia klubu.

– Ciągłe przetasowania w pionie sportowym. Od marca 2017 roku na stanowisku dyrektora sportowego zasiadał Łukasz Piworowicz, Jacek Bednarz i od niedawna Bogdan Wilk. Ten ostatni, wykluczony z życia klubu, wrócił w blasku za wstawiennictwem Zbigniewa Kałuży.

– Złamanie obietnic Zarządu Klubu dotyczących rozwoju środowiska kibicowskiego Piasta

– Rozkład działu marketingu klubu, zerwanie słownej deklaracji prezesa Pawła Żelema (złożonej
w trakcie pierwszego odwlekanego przez 4 miesiące spotkania z członkami SK) odnośnie uruchomienia planu naprawczego.

– Zerwanie współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców „Piastoholicy” i zrzucenie tym samym całej winy na kilkanaście osób prywatnie zaangażowanych w tworzenie naszej niebiesko-czerwonej społeczności.

– Wywołanie głębokich podziałów pomiędzy kibicami Piasta.

– Zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec wszystkich fanów dopingujących Piasta na derbach.

– Pozostawienie na stanowisku kierownika ds. bezpieczeństwa Tadeusza Lachawca mimo błędów, które popełniono przy zabezpieczeniu meczu derbowego.

Kategoria: kibicowskie | Autor: | Data: 3 sierpnia 2018

15 odpowiedzi na “Trwa protest kibiców”

 1. Piel napisał(a):

  oby jak najdłużej !!!!!!

 2. Justyś napisał(a):

  jestem za !! koniec kolesiów !! mamy super Klub powinniśmy wszyscy razem go wspierać !!

 3. Maciej napisał(a):

  No jakoś się bronić muszą. Nie prowadzi to kompletnie do poprawienia ich sytuacji ale widać do tego muszą dojść sami. A że mądrością nie grzeszą to troche to potrwa.

  Byłem na meczu z Górnikiem i życzył bym sobie i wszystkim kibicom Piasta, żeby nigdy więcej taka sytuacja z żadnej strony się nie powtórzyła. Szczególnie kiedy wygrywamy (1:0) tak ważny mecz i idziemy do szatni z walkowerem (0:3).

 4. słoń napisał(a):

  Na początku bojkotowali mecze bo zastosowali odpowiedzialnośc zbiorową wobec wszystkich fanów dopingujących Piasta na derbach, minęło kilka miesięcy i lista problemów sie wydłuzyła. skoro tak wam było źle to dlaczego słyszymy o tym dopiero teraz, skończcie pieprzyc i w sobote wszysy na OPRS

 5. CZPG napisał(a):

  Panowie i Panie, mam nadzieję, że na mecz z żabolami we wrześniu wrócicie, bo będą z was – z nas się śmiali kolejny rok, po tym jak sprezentowaliście klubowi z miasta z jednym peronem europejskie puchary

 6. KibicPista napisał(a):

  A ja uważam, że mecze są bez was znacznie bezpieczniejsze. Więc oby was protest działał jak najdłużej 🙂

 7. kibic napisał(a):

  zawsze mecze z naszym udziałem były bezpieczne 🙂 wiec nie gadajcie ze jest niebezpiecznie! ok zadyma była źle się stało nie powinni się dać sprowokować u Nas nie ma takich sytuacji często! to rzadkość 🙂 wiec naprawdę uważam ze jest bezpiecznie 🙂 trzeba zadbać o to by na każdym meczu była miła wesoła i kibicowska relacja! wspólny doping i zabawa!

 8. PiastoCHolik napisał(a):

  Piastoholicy…wystosowaliście całą listę ??? grzechów swoich/klubu. Ja mam pytanie z innej beczki. Abstrahując od tego czy klub jest winny, mam pytanie. Co z tym wszystkim mają wspólnego rozbite w sektorach Piasta KIBLE, UMYWALKI, PISUARY. One też były przeciwko Piastowi? KOMPROMITACJA! Dajcie sobie synki pokój z tym waszym „kibicowaniem”, bo to ŻENADA! Idźcie na mecz żaboli.

 9. KIBIC WIERNY napisał(a):

  no tak na pewno damy spokój wiesz co kolego ZAWSZE BYLIŚMY I BĘDZIEMY! czas zapomnieć to co było! trzeba znów stworzyć wspólną dobra atmosferę na meczach! i na następny raz nie dać się tak sprowokować! TO BYŁA ŻENADA ZGADZA SIĘ! ale ciekawe jakbyś zareagował gdyby Ci auto ktoś zaczął palić!

  • Piast napisał(a):

   Jak wam się nie podoba na Okrzei to won do Jastrzębia.Nikt was o nic nie będzie prosił.Odmawiacie dopingu swojej drużynie??? Myślicie że jesteście ważni?Wszyscy mają was w dupie po tym co zrobiliście

  • słoń napisał(a):

   nie wyrywał bym płotu przed własnym domem tylko zadzwonił bym na straż pożarną

 10. PiastoCHolik napisał(a):

  Daliście sprowokować jak dzieci przez pieprzonych żaboli. Zastanów się skąd wzieli się zatrzymani mieszkańcy Gliwic, co to byli…pierwszy raz na stadionie Piasta. Toż największymi rozrabiakami byli żabole. Mieli przygotowany plan na wypadek przegranej szczewa. W 80 minucie wiedzieli, że nie ma siły na Piasta i wdrożyli swój plan . A Wy,,,jak dzieci, jak dzieci.
  Brakuje Was na młynie. Brakuje Waszego dopingu. Proponowałbym abyście, jak gdyby nic, przyszli na mecz Legii na swój plac. Olejcie Zarząd. Ja mam ich w d..e. I tak się cieszę, że nie okradli klubu jak za miedzą. Jak wrócicie Zarząd pewnie będzie uważał, że nic się nie stało, wy też i git. Traktujcie ich jak powietrze, nawet jakiś uwag pod ich adresem nie czyńcie, bo to wykorzystają przeciwko Wam. W tej sprawie nie ma wygranych. Tu jest kilka spraw przegranych, nie doodkręcenia, ale do zapomnienia. Trzeba dla dobra klubu i PIŁKARZY NASZYCH KOCHANYCH z tym i mimo wszystko ŻYĆ. Idziemy na Majstra. Pomóżmy WSZYSCY naszym piłkarzom. Takie jest moje zdanie. Piast Gliwice Całe Życie.

 11. Mateo napisał(a):

  Witam
  chyba trzeba się zastanowić nad założeniem nowego stowarzyszenia!!! I ponownym rozpoczęciu współpracy z klubem. Obecnie znowu cała Polska się z nas śmieje bo nasi „najwierniejsi” kibice najpierw przegrali mecz, zdewastowali stadion a potem strzelili focha jak małe dzieci. Zamiast bić się w piersi i przeprosić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ekstraklasa

 

# Nazwa M. Pkt.
1 Lech Poznań 4 12
2 Jagiellonia 4 9
3 Piast Gliwice 4 9
4 Lechia Gdańsk 4 8
5 Legia Warszawa 4 7
6 Korona Kielce 4 7
7 Górnik Zabrze 4 6
8 Zagłębie Lubin 4 6

 

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.