Wdowczyk: Jestem diabelnie zawiedziony

Żałuję, że przegraliśmy i straciliśmy punkty. To czarny scenariusz, którego nie spodziewałbym się po 45 minutach. – powiedział szkoleniowiec Piastunek.

Zdarzyło nam się coś, co nie miało prawa sie przytrafić. Wróciliśmy do gry, strzelając gola na 1-1, a później rywale straciła zawodnika. Mieliśmy przewagę, ale było dużo niedokładności. Stwarzaliśmy sytuacje, ale brakowało ostatniego podania… Nadzialiśmy się na kontrę, która nas pogrążyła. – mówił Dariusz Wdowczyk, który wymienił również wszystkie błędy, popełnione przez gliwiczan w spotkaniu z Biało-Zielonymi. – Wybieraliśmy złe warianty, które zupełnie nie pasowały do meczu i sytuacji na boisku. Po przerwie mieliśmy doskoczyć i blisko trzymać się przeciwnika. Jeśli damy takim drużynom jak Lechia, Legia czy Lech, więcej miejsca, to one wiedzą, co zrobić z piłką. Czasami brakowało nam komunikacji i dwóch zawodników skakało do główki. Piłkarze są za sobą, ale potrzebuję więcej charakteru. – zaznaczył opiekun Niebiesko-Czerownych.

Źródło: Piast-Gliwice.eu – oficjalna strona klubu