Następny mecz

-:-

22.11.2019 o 20:30

Wisła Kraków 2:2 Piast – trenerzy o meczu

Piast zremisował w Krakowie po emocjonującym meczu. Zachęcamy do lektury opinii trenerów o dzisiejszym spotkaniu.

Waldemar Fornalik (trener Piasta): – W Krakowie ostatnio są bardzo ciekawe, emocjonujące spotkania. Ten kierunek został podtrzymany. Mecz dobrze się oglądało. Były sytuacje, bramki, a o to chodzi w piłce. Kraków to trudny teren, bo Wisła gra bardzo agresywnie i ofensywnie w każdym zestawieniu. Ten punkt trzeba przyjąć z zadowoleniem, choć mogły być trzy, a mogło nie być żadnego. Błędy w piłce zawsze były, są i będą. Ten pierwszy błąd był bardziej widoczny niż nasze przy stałych fragmentach gry, ale też mogliśmy się obronić przed tymi bramkami. Mamy materiał do przemyśleń.

Maciej Stolarczyk (trener Wisły K.:) – Czujemy duży niedosyt związany ze stratą punktową, ale kibice, którzy tak licznie się stawili, zobaczyli dobre widowisko. Zespół Piasta pokazał, że nieprzypadkowo jest w miejscu, w którym jest i prezentuje się bardzo dobrze. Byliśmy świadkami dobrego meczu, z dużą liczbą sytuacji. W pierwszej połowie inicjatywę przejął Piast i trudno nam było na to zareagować. Druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu, stworzyliśmy kilka dogodnych sytuacji, ale Piast zdołał wyrównać i miał jeszcze sytuację na 3:2. To trudny rywal. Walka o ósemkę trwa nadal. To od nas zależy, czy się w niej znajdziemy.

Źródło: Przegląd Sportowy

Kategoria: sport | Autor: | Data: 6 kwietnia 2019