Następny mecz

-:-

16.09.2019 o 18:00

Wychowanek odchodzi z Piasta na wypożyczenie.

Końcówka sezonu 2016/17 była dla niego bardzo udana. Z 6 meczów, w których wystąpił, Niebiesko-Czerwoni wygrali 5. Na dodatek dołożył po jednym golu i asyście.

Na szansę zapracował solidną rundą w CLJ, gdzie w 23 meczach zdobył 12 bramek. Trener Wdowczyk stawiał na niego do połowy poprzedniego sezonu (2017/18), ale ostatecznie skończyło się na 9 ligowych meczach, z czego tylko 2 rozpoczynał w pierwszej jedenastce.

Wydawało się, że jego gwiazda rozbłyśnie po przyjściu trenera Fornalika, który słynie z tego, że lubi stawiać na młodych piłkarzy. Było jednak inaczej. Denis Gojko wystąpił w ostatnim meczu sezonu (4:0 z Termalicą) i nie wróżyło to dobrego początku obecnej edycji Ekstraklasy.

Liczby Denisa w tym sezonie wyglądają następująco (za transfermarkt.de):

Kibice zapewne mają w pamięci jego bramkę w Pucharze Polski (2:1 z GKSem Jastrzębie). Dostał później szansę w kolejnych trzech ligowych meczach, ale po słabej postawie przeciwko Zagłębiu Sosnowiec, trener Waldemar Fornalik skrytykował Denisa na pomeczowej konferencji. Później w dwóch meczach zaliczył w sumie 12 minut…

Nikt nie ma wątpliwości, że to bardzo utalentowany chłopak i potrzebuje ogrania. Wypożyczenie wydaje się dla niego najlepszą opcją.

Na stronie Korso.pl czytamy:
Nowym zawodnikiem PGE Stali został Denis Gojko z Piasta Gliwice. Nie jest to jednak transfer definitywny, a jedynie wypożyczenie na rundę wiosenną. Nowy nabytek klubu z Solskiego 1 rozegrał siedem meczów w młodzieżowych reprezentacjach Polski, na swoim koncie ma także 20 gier w Lotto Ekstraklasie (…) Do Mielca przyjedzie na początku stycznia, by wraz z zespołem rozpocząć przygotowania do rundy wiosennej. W PGE FKS Stal Mielec będzie występował z numerem 7.

Stal Mielec zajmuje obecnie trzecie miejsce w I lidze i traci tylko punkt do drugiej Sandecji Nowy Sącz.

Kategoria: sport | Autor: | Data: 2 stycznia 2019