Reklama:

Zapowiedź Górnik – Piast

Niedzielne spotkanie elektryzuje wszystkich kibiców, zarówno gliwickiego Piasta, jak i zabrzańskiego Górnika. Fani z Roosvelta, powtarzają że jest to dla nich zwykłe, ligowe spotkanie. Mówią, że nie są to derby. Jednak fakt rozejścia się błyskawicznie wszystkich wejściówek, przeczy tym słowom.

Również zachowanie miejskich władz w Zabrzu świadczy o nieprzychylności do lokalnego rywala, jakim jest Piast. Ograniczenie wejściówek i brak możliwości powiększenia puli. Problemy związane z zapisami i dystrybucją biletów. Zakaz przemarszu na mecz oraz groźby związane z możliwością niewpuszczenia kibiców na stadion.

Piłkarski akcent tego spotkania, schodzi na drugi plan. To wszystko za sprawą kradzieży flag, gliwickiego Piasta, przez zabrzańskich sympatyków. Zachowanie nie mające nic wspólnego z honorem i przestrzeganiem kibicowskich zasad, odbiło się szerokim echem w kibicowskim świecie. Sytuacja ta, zaostrzyła konflikt na linii Piast-Górnik. Jedno jest pewne. Zapowiada się ciekawe, kibicowskie widowisko.

Piłkarsko? Niekoniecznie będzie ciekawie. To wszystko za sprawą fatalnej formy gliwickich piłkarzy. Zmiany w sztabie szkoleniowym, nie przyniosły dotychczas poprawy w grze. Piast na chwilę obecną plasuje się na miejscu spadkowym. Na przeciwnym biegunie znajduje się natomiast najbliższy rywal, który lideruje w Ekstraklasie. Taka sytuacja miała ostatnio miejsce w czasach niezapomnianej dla zabrzańskich kibiców komuny. W czasach, w których dzięki partii, w Zabrzu zdobywano mistrzostwa. Na szczęście, te czasy są już za nami. Nastały nowe, w których to Piast świętował wicemistrzostwo Polski i dwukrotnie zagrał w eliminacjach europejskich pucharów. My, kibice Piasta, widzieliśmy to na własne oczy. Kibice z Zabrza, dalej żyją historią, której większość na oczy nie widziała.

W tej historii, oba kluby spotykały się dziesięciokrotnie. Piast czterokrotnie wychodził z tych pojedynków zwycięski. Raz padł remis. W niedziele, niebiesko-czerwoni spisywani są na porażkę. Nikt, nie daje szans na zwycięstwo. Jednak derbowe spotkania, tyczą się swoimi prawami. Piaście, my wierzymy!

Powiązane:

derbyDerby ŚląskaGórnik ZabrzePiast Gliwice

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on VKPrint this page

Komentarze

Ankieta

Czy Konstantin Vassiljev powinien odejść z Piasta?

  • Tak (65%, 92 Głosów)
  • Nie (29%, 41 Głosów)
  • Nie mam zdania (6%, 9 Głosów)

W sumie głosów: 142

Loading ... Loading ...
Kwiecień 2018
1. MIKE84 25
2. Borys 20
3. Mucha 18
4. konieczko18 17
5. krzys23345 16
6. dvlii 16
7. Dawidd2-d1 12
8. danielo39 11
9. piastunkaodlat 7
10. ZABA1975 7