Czy będzie rekordowy start?

Przed nami trzecia kolejka sezonu numer 9 na najwyższym poziomie rozgrywek dla Piasta. Gliwiczanie poprzednie dwa mecze rozegrali na wyjazdach i oba wygrali. Już w sobotę czas na inaugurację przy Okrzei 20.

Do Gliwic przyjeżdża lider z Lubina. W przypadku zwycięstwa Niebiesko-czerwonych nad Miedziowymi, gospodarze sobotniego meczu zanotują najlepszy start w swojej historii występów w Ekstraklasie.

Ostatni raz było tak blisko w sezonie 2013/14, gdy trenerem Piasta był Marcin Brosz (obecnie Górnik Zabrze). Niebiesko-czerwoni wygrali wtedy 3:2 z Cracovią (W), 2:1 z Zagłębiem Lubin (D), jednak nie dali rady rywalom zza miedzy, przegrywając derby 1:2.

Źródło: Przegląd Sportowy

Na trybunach w dalszym ciągu nie będzie prowadzony zorganizowany doping. Kibice za pośrednictwem naszego serwisu przedstawili powody, dla których protestują:

Brak transparentnej i czystej polityki transferowej, podpisywanie niekorzystnych umów
z zawodnikami i menadżerami. W perspektywie ostatnich kilku lat mówimy o utopionych w błocie kilku milionach złotych. Skoro jesteśmy podatnikami, chcemy wiedzieć, jakie koszty wynikały z zatrudnienia Artura Płatka, wskazanych przez niego piłkarzy i prowizji menadżerskich. A to tylko kropla w morzu absurdalnych działań na polu sportowym.

Usuwanie z klubu zasłużonych gliwiczan.

Nierozliczenie projektu Piłkarski Diament, który według różnych źródeł pochłonął łącznie milion złotych (nie tylko z klubowego budżetu). Ten fikcyjny twór służył tylko i wyłącznie zagarnięciu publicznych funduszy. Sam prezydent Frankiewicz nie dopuścił do drugiej edycji, w obawie, że prawda ujrzy światło dzienne.

Zablokowanie przez magistrat (konkretnie stoi za tym wiceprezydent Tomala), mimo kilkukrotnych podejść i zaangażowaniu radnych, utworzenia ośrodka w ramach ministerialnego programu Kibice Razem.

Mimowolna, bezrefleksyjna zgoda władz klubu na wprowadzenie w życie wszystkich represji względem SK zgodnych ze stanowiskiem prezydenta Frankiewicza.

Zatrudnienie „specjalistów” tworzących struktury Akademii Piłkarskiej Piasta Gliwice i pozbycie się rodzimych trenerów, którzy stali za ostatnimi sukcesami naszej młodzieży. Wielu rodziców myśli o usunięciu dzieci z grup młodzieżowych, nie godząc się na fatalne w skutkach decyzje pionu zarządzającego i wciąż oczekiwane zmiany infrastrukturalne (tak, tak, przecież o tym wspominał niejaki Bednarz…).

Brak zgody na tworzenie meczowych opraw.

Osoba Zbigniewa Kałuży pozostaje wielką niewiadomą. Wkład akcjonariusza, posiadającego pakiet 26% akcji, jest nieproporcjonalnie mały w stosunku do dotacji miejskiej. Chyba, że ktoś wyprowadzi nas z błędu i poda do wiadomości rzeczywiste kwoty wynikające ze wsparcia klubu.

Ciągłe przetasowania w pionie sportowym. Od marca 2017 roku na stanowisku dyrektora sportowego zasiadał Łukasz Piworowicz, Jacek Bednarz i od niedawna Bogdan Wilk. Ten ostatni, wykluczony z życia klubu, wrócił w blasku za wstawiennictwem Zbigniewa Kałuży.

Złamanie obietnic Zarządu Klubu dotyczących rozwoju środowiska kibicowskiego Piasta

Rozkład działu marketingu klubu, zerwanie słownej deklaracji prezesa Pawła Żelema (złożonej w trakcie pierwszego odwlekanego przez 4 miesiące spotkania z członkami SK) odnośnie uruchomienia planu naprawczego.

Zerwanie współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców „Piastoholicy” i zrzucenie tym samym całej winy na kilkanaście osób prywatnie zaangażowanych w tworzenie naszej niebiesko-czerwonej społeczności.

Wywołanie głębokich podziałów pomiędzy kibicami Piasta.

Zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej wobec wszystkich fanów dopingujących Piasta na derbach.

Pozostawienie na stanowisku kierownika ds. bezpieczeństwa Tadeusza Lachawca mimo błędów, które popełniono przy zabezpieczeniu meczu derbowego.

Kategoria: kibicowskie sport | Autor: | Data: 3 sierpnia 2018
avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GliwiczaninCZPG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
CZPG
Gość
CZPG

,, na złość mamie odmrożę sobie uszy ,, jaki bardzo dajecie powód do radości żabolom swoi zachowaniem – podobno największym wrogom. Nie dość że Was sprowokowali, załatwiliście im puchary i w nagrodę gratis dołożyliście brak dopingu dla swojej, podobno ukochanej drużyny ..od kołyski aż po grób,, nooo szczyt śmieszności

Gliwiczanin
Gość
Gliwiczanin

Dalej nie rozumiesz o co chodzi czy tylko udajesz tak ograniczonego człowieka z klapkami na oczach?

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.