Korona- Piast (1:0)- RELACJA

W niedzielne popołudnie Piast przegrał w Kielcach z Koroną 0:1. Zapraszamy na pomeczową relację.

Pierwsza połowa rozgrywana była w  bardzo szybkim tempie. Przewagę optyczną miał Piast, ale nie przekładało się to na klarowne sytuacje. Niebiesko- czerwonym brakowało dokładności pod polem karnym Kielczan. Z kolei gospodarze każdy kontratak kończyli strzałem. Zaskakiwali Gliwiczan głównie długimi podaniami za plecy obrońców. Szczególnie błyszczeli Mateusz Możdżeń i Bartosz Rymaniak, który był nie do powstrzymania.

Oba zespoły nie wykorzystały sytuacji sam na sam z bramkarzem. Rywalizację z Frantiskiem Plachem przegrał Pucko, a Joel Valencia zgubił piłkę, co pozwoliło Marquezowi na dogonienie Ekwadorczyka.

W 38′ Marcin Cebula doskonale obsłużył Elię Soriano, który wykorzystał dość nieporadne wyjście z bramki Placha i ładnym lobem otworzył wynik spotkania.

W przerwie, z powodu urazu, boisko opuścić musiał Joel Valencia.

Co do drugiej połowy: jeśli ktoś w przerwie wyszedł ze stadionu lub wyłączył telewizor, to… niczego nie stracił. Koroniarze zamurowali dostęp do własnej bramki, a Piast nie potrafił stworzyć sobie żadnej dogodnej sytuacji. Waldemar Fornalik zupełnie nie trafił ze zmianami. Piotr Parzyszek, Denis Gojko i Karsten Ayong (delikatnie mówiąc) nie wnieśli nic do gry Piastunek.

Najbliższą okazję do rehabilitacji Piast będzie mieć w domowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec, który odbędzie się 23.11 (piątek) o 18.00.

Kategoria: sport | Autor: | Data: 11 listopada 2018
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.