Zwycięstwo po trudnym meczu i do Zabrza po trzy punkty, czyli WYWIAD z Urosem Korunem

Po sobotnim zwycięstwie z Koroną (1:0) obrońca Piastunek Uros Korun udzielił naszemu Serwisowi kilku słów pomeczowego komentarza. Zapraszamy na relację tekstową rozmowy z liderem defensywy mistrzów Polski.

Paweł Zajączkowski: Uros, choć przedmeczowa sytuacja w tabeli mogła na to nie wskazywać nie był to dla Was łatwy mecz. Czy spodziewaliście się aż tak dobrej gry Korony?

Uros Korun: Wiedzieliśmy, że kielczanie będą grać bardzo ambitnie, bo na gwałt potrzebują punktów. Szczególnie w pierwszej połowie prezentowali się nieźle, mieli swoje sytuacje. Jednak w drugiej części meczu to my przejęliśmy inicjatywę i przeważaliśmy, co pozwoliło nam na zdobycie bramki, która dała nam zwycięstwo.

PZ: Chciałbym zapytać Cię o najgroźniejszą sytuację Korony z pierwszej części spotkania. Ścigałeś się z Urosem Djuranoviciem, ale w pewnym momencie upadłeś na ziemię, zwijając się z bólu, a Czarnogórzec wyszedł sam na sam z Frantiskiem Plachem. Nasz bramkarz na szczęście wygrał ten pojedynek, ale czy gdyby padł gol, to myślisz, że sędzia skorzystałby z VAR-u i anulował to trafienie?

UK: Na pewno tak. Zostałem uderzony łokciem i przewróciłem się, bo byłem faulowany, a poza tym był to bolesny cios. Nie symulowałem, więc uważam, że ewentualna bramka nie powinna zostać uznana.

PZ: Mistrz Polski wraca na swoje miejsce! Piast – przynajmniej przez najbliższych kilkanaście godzin będzie liderem PKO Ekstraklasy. Jak to skomentujesz?

UK: Na pewno bardzo się z tego powodu cieszymy, bo jesteśmy ostatnio w dobrej formie. Wygraliśmy trzy mecze z rzędu, dziś zachowaliśmy czyste konto. Nie podpalamy się jednak. Gramy z meczu na mecz, skupiamy się na każdym kolejnym spotkaniu. Takie podejście dało nam w zeszłym sezonie mistrzostwo, więc nie chcemy go zmieniać. Czujemy się świetnie i już myślimy o nadchodzących Derbach. Nie możemy się ich doczekać.

PZ: No właśnie – Derby. Na pewno potrzebna są motywacja i wysoki poziom koncentracji. A w jakim tonie rozmawiacie o starciu z Górnikiem w szatni?

UK: Jesteśmy nastawieni bardzo pozytywnie. Pokazaliśmy w ostatnich meczach ligowych, że nasza forma jest wysoka i w niedzielę również postaramy się to udowodnić. Wiemy, jak grać z Górnikiem. W końcu dwukrotnie pokonaliśmy ich w zeszłym sezonie. Jedziemy do Zabrza po zwycięstwo!

Kategoria: sport | Autor: | Data: 27 października 2019
avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Szukaj

Polecamy

Archiwum

www.PiastGliwice.eu - Nieoficjalny serwis kibiców Piasta Gliwice. 2007-2018: Wszystkie prawa zastrzeżone
Projekt graficzny i wdrożenie: gleniu / Polityka prywatności.